Войната между президента Радев и Корнелия Нинова може да провали и двамата.
Негласната война между Радев и Нинова може да провали и двамата. Явно има разногласия, след като на сватбата на сина на Илияна Йотова, Румен Радев беше седнал на една маса с Георги Гергов, който е враг на Корнелия Нинова в БСП. Тя си го върна, като покани в Боровец шефа на кабинета на Радев, който седна с нея на една маса на купон.
На следващия ден президента го уволни. Предполага се, че Нинова и Радев си оспорват премиерския пост,
който скоро ще бъде освободен от Бойко Борисов. Може би Радев е решил да поеме изпълнителната власт, без да се съобразява с дългогодишните уговорки на Корнелия Нинова с американци и руснаци
тя да заеме поста на премиер. Такава война обаче ще навреди и на двамата, а ще обслужи единствено ГЕРБ. Ако гласоподавателите на Румен Радев гласуват за БСП, то Нинова ще изгуби парламентарните избори, но и БСП, ако не гласуват за Радев, надали ще успее да победи за втори мандат.
Редактор