Великобритания все повече не се харесва на българите, тъй като 99,99% от това,което се говори за живота на Острова е грешно.Подведени от стандарта на живот, много българи се запътиха през годините да работят, учат и търсят късмета си в Обединеното кралство.
Оказва се, че разочарованието е голямо. Подведени от митовете се сблъскват с население на по-ниско интелектуално ниво, което води до самота в нашите сънародници, споделят те, а също така английската вежливост несъмнено е нещо, с което хората на Острова са известни в цял свят. Но тя е само привидна. За да Ви допуснат до себе си и да си изградите приятелски кръг ще ви е нужно много време. И търпение. Освен, клматичните условия, нивото на общуване и самото печалбарство не е реално, с високия стандарт на живот, малко остава за отделяне на финанси за черни дни.Да, сумата, която ще вземете на час тук е по-голяма, но повечето пъти тя отива главно за покриване на наема и сметките ви за телефон, транспорт, глоби и тн.
Трябва да мине много време, за да започнете да заделяте по нещо.Благодарение на финансовата криза, работата драстично намаля, което доведе до съкращение на работната ръка. Освен това, в началото, всеки работи най – ниско платената и най – трудоемката работа. Така че, ако нямате нещо уговорено от България, се пригответе да се поизпотите и то доста.
„Няма смисъл да се работи само за храната на масата“, споделят сънародниците ни.Качеството на храната не е на нивото, на което трябва да е. Има огромна липса на пресни и узрели продукти. Преобладават полуфабрикатите. Скъпо е да намериш качествени продукти. Ако искаш да се храниш здравословно, струва скъпо. Хората нямат време да готвят, заради забързания начин на живот.
Относно това,дали българите си помагаме? Много рядко се среща някой, който искрено желае да ти помогне. Особено в Лондон, макар да има квартали, в които българите преобладават, по-голямата част от тях търсят интереса и гледат да те издокарат. Българите в чужбина не са задружни. Освен що се отнася до ядене и пиене, тогава нямаме равни.
Има много българи, които учат в престижните учебни заведения в Кралството, ползвайки дипломите си за реализация в други държави. Нормално! Това, което се учи в университетите на Англия, може да се научи и в много други учебни заведения по света, но връзките, които се създават в учебния процес със състудентите, им отварят врати за останалата част на земното кълбо, което се оказва предпочетено от тях.
Видно пада още един мит за живота във Великобритания.

Редактор