Желязков се яви от името на ГЕРБ при президента.
Росен Желязков се яви при президента от името на ГЕРБ, за да получи мандата. Желязков веднага го върна като отбеляза, че би било изборите да са на 29 март и че трябва да се побърза, знаейки че държавата я очакват и президентски избори в рамките на тази година. Желязков отбеляза успехите на правителството с мандата на ГЕРБ като заяви, че са взети доста непопулярни решения.
„Правителството издържа на множество вотове на недоверие, но след като протестите се изпълниха с хора, решихме в демократичния дух да подадем оставка „, заяви Желязков. От своя страна Радев отбеляза, че се надява, че докато бъде избран служебен кабинет, настоящето правителство ще изпълнява функциите си добросъвестно. Той пожела на Желязков да работи за народа и България в тази тежка геополитическа обстановка. Сега предстои Радев да връчи втория мандат. След това е решение на самия президент третия мандат в кой трябва да отиде.

Редактор






















