В последните три месеца се случиха доста неща, разтърсващи морала на българското общество: „Суджукгейт“, „Кумгейт“,“ Истанбулска конвенция“, убийства, сделката с ЧЕЗ, оставки на министри и депутати, които остават в последствие по местата си и т.н. и т.н.
Какво обаче се случи в политическото пространство? БСП се оказа единствената опозиция. Марешки и ВОЛЯ се доказаха патерици на ГЕРБ. ДПС също се оказа подкрепяща управлението за патриотите е ясно, а ГЕРБ управлява.
Да направим равносметка на парламентарно представените партии при следващи избори към този момент. ГЕРБ все още с малко води БСП по проценти ако вярваме на социологията. БСП е енергична в последно време и позиционира себе си като истинска опозиция дори с последния протест пред Министерски съвет. Проблемът на БСП е, че отново се вкара в риторика за миналото в българската история, а всички очакват решения за настоящите проблеми на хората. Тази липса пречи на БСП да увеличи процентно гласоподавателите си, изключвайки по-младите и това, което ги вълнува сега. Ако тази енергия, която демонстрират от БСП се насочи и към тях, ще пожънат успех. Проблемът идва и от това с кой ще се коалират ако станат първа сила? С ДПС? Няма да е удачно и приемливо от избирателите . С Патриотите? Тях може и да ги няма и също е изключено коалиране. Извънпарламентарните партии са десните формации на Христо Иванов и Радан Кънев. Те също не съумяват да разширят риториката си извън тясно профилирани теми като правосъдие и русофобия. По отделно дори не влизат в парламента, пак ако вярваме на социологията. Остава Слави Трифонов, който все още не е направил партия, въпреки че процента който има на одобрение е висок, та дори опасен за парламентарно представените партии. Какво ще се случи в последствие с неговият проект, предстои да видим.
Та с кой ще се коалира БСП ако стане първа политическа сила? Липсата на нови партии и движения засега поставя БСП в доста сложна ситуация. Точно поради тази причина според нас не бързат за предсрочни избори! Дейни са за затвърждаване усещането за единствена опозиция и алтернатива, но без драстични действия. Ще дадем само един пример: Ако БСП искаше предсрочни избори в момента, само напускането им на парламента и заставането им пред Народно събрание сваляше правителството на Борисов в рамките на месец. Това обаче не се случва! Защо? Не са готови?
Другият вариант, който може да се пробута като алтернатива след евентуални предсрочни избори е широка коалиция за уж спасение на България. Това би отвратило избирателите и на двете партии, ГЕРБ и БСП и ще откаже и малко останалите българи, които гласуват да участват в политическият живот в родината.
Ако някой се пита защо Борисов все още управлява? – Причината е липса на нови и успешни политически субекти в целия спектър на политическото пространство, имайки смелост да оцелеят на натиска, който ще бъде оказан върху тях.
Време е да се появят личности не толкова харесвани или не, а склонни да издържат репресията, която ще се стовари на главите им от статуквото в България.

Редактор
5 Comments
Vyacheslav Nikolov Vuchkov
Кое е статуквото?
Наследниците на мафиотската БКП 28 години си разменят върховите позиции и привидно се плюят , но не се отказват да грабят Народа си…
Joro Rosinov
Защото е окупирал държавата, чрез фалшиви избори ! Изборните комисии сменят протоколите срещу пари и служебни зависимости + партийния ОИК+ ПРЕСТЪПНИЯ ЦИК -и не без любезното съдействие на неЗАВИСИМИТЕ прокуратура и съд, които всъщност пак той назначава = на ОКУПАЦИЯ ПОДНЕСЕНА НИ ПРЕЗ ФАЛШИВИ ИЗБОРИ ! Затова докато този сатрап е на власт ..никога …никога няма да може да се гласува електронно и машинно това го запомнете добре !
Анатолий Тодоров
Защото сме мазохисти, искаме още повече да ни е зле, да се мъчим, да сме бедни, да ни крадът и убиват. Друго обяснение няма.
Krasimir Gavrailov
Аз искам оставката на БОРИСОВ
Димитър Димитров
Защото така реши народа на изборите