„Комисарят не е в точния смисъл представител на страната. На 25 март ще е чества годишнина от създаването на ЕС. Съжалявам, че няма да има българин сега, който да произнесе слово“ намекна тя. Зрителите, едва ли не се просълзиха пред екраните от картината, която „Мадам ЙЕС“ нарисува.
Ввсички ясно прозряха лисичата ѝ уловка, за да си издейства за пореден път топло местенце в структурите на Еврокомисията. Не че някой очаква да свърши нещо полезно за България. опитът с нейното комисарстване сочи друго…
Кунева коментира и прогнозата на социолозите, според която РБ е на границата за влизане в следващото НС. „Ние ще направим всичко възможно, за да убедим нашите избиратели. Хората искат дясно-центристко управление и РБ е част от такова обединение“. „Ние не изключваме, ако някой иска да си тръгне от РБ – това е негова воля. Достатъчно много примери има за това“.
Така Меглена Кунева коментира напускането на коалицията от Радан Кънев и създаването на новия му политически проект. Кунева пожела да говори за положителните неща, които са се случили по време на управлението им с ГЕРБ. „Ако не беше министърът на отбраната нямаше толкова отчетливо да се вдигнат парите за отбрана.
Ако нямаше министър на образованието нямаше учителят да стане централен, образованието да е приоритет. Говоря към хората, които искат стабилна сила в дясно. Ако не беше РБ нямаше да се случи и реформата в здравеопазването“, припомни Меглена Кунева. „Ние сме били и ще бъдем конкурент на ГЕРБ. Ще бъдем партньор, ако ни предложат и коректив. Няма пълно щастие в една коалиция, но се постигнаха и много неща“. Според Кунева една от причините да се разпадне коалицията са бавните стъпки в антикорупционните мерки. Без закон за антикорупция по високите етажи на властта няма да убедин гражданите в добрите си намерения“, подчерта Кунева. В месеците до изборите трябва да се говори не какви коалиции ще се правят, а какво предлагаме, каза още тя.

Редактор























10 Comments
Vyacheslav Nikolov Vuchkov
Един от ужасите на България…Ненаситност има в тях…никога няма да могат да кажат какво направиха за народа си…
Ivo Gadev
Тая мре за чиновнически пост
Валентин Валентинов
Ихаа, това е готина нова измислица!
Rossen Simeonov
Не !!!
Stefan Ivanov
ako taya ya pratyat za evrokomisar nikoga nyama da priblija do urna nyama nikoga da glasuvam poveche ujas
Petar Petrov
Баща тая и требе един голям КУР ЧАПАТ
Стефка Славова
Интересно.Този път какво ще затвори.Учелища ? Детски градини? България! Психиатри Къде сте Затворете я!
Златина Митева
Ма не та щем, ма!!! Пръждосвай са! Малко ли ти са парите?! Стига зулуми и простотии си срала!
Tetqna Saracheva
Кунева бяга от затвора
Bonka Nikolova Blajeva
Никога не съм си представяла,че ще съм съгласна с идеала на Хитлер,за чиста нация….Е,прав е бил-толкова ВОНЯ И СМРАД НЕ СЕ ТЪРПИ,вече!!!!!!!