Наглостта на властите в тъй наречената „Северна Македония“ е тест за скритото мнозинство ГЕРБ – ДПС, което управлява през служебния кабинет.
Да видим сега дали ще се задоволят само с осъдителните декларации на Пеевски, или ще реагират адекватно.
А това включва два задължителни пункта:
1. Искане до Брюксел за спиране на предсъединителните фондове на ЕС за Скопие.
2. Замразяване на целия преговорен процес за присъединяване на Македония към ЕС.
Лицемерният и конюнктурен вариант „Макрон“ от лятото 2022 г. се провали, както пророкувахме. Скопие излъга и отказва да включи българите в Конституцията си. Всички партии, които вдигнаха ветото, обслужиха не българските, а чужди национални интереси. Сега ще изпият горчивата чаша до дъно.
Недялко Недялков

Редактор






















