Заблудата на българският народ идва още от създаването на демократичната ни държава и преминаване от тоталитаризъм към демокрация.
Още помня времето, в което като начало се създаде опозицията СДС и в парламента се създаваше българската конституция. Семейства се развеждаха, заради фанатичната си вяра в СДС или БСП, неприемайки противната позиция на партньора си, стигайки до непоносимост. Създаде се ситуация, в която народът бе пристрастен към лидери и „идеологии“ и всичко това бе по-ценно от самия хляб на масата, но имаше надежда, което мотивираше хората и се бореха за собствените си разбирания.
След това малко по малко политическото пространство се раздели на различни партии и всеки се припозна някъде и започна да храни надежда, че избраните защитават техните ценности и разбирания за бъдещето на тях и децата им. Мина доста време от тогава – цели 27 години. През този период ценностите и мечтите изтекоха през канала на българският преход и с тях и надеждата за светло бъдеще. Българската политическа класа се постара да убие и българската култура и образование, докарвайки народа до тотално маргинализиране и стигнахме до настоящата ситуация на бедни, борещи се за хляба на масата и без надежда хора, удобни за управление и манипулация народ.
Какво обаче ни убягва? Това, че не съществуват партии! Всичко, което ни се поднася е производно на една партия и тя е БКП. Имитира се усилено в годините политически живот с властимащи и опозиция, които в базата са едно. Единственото, което ги интересува са пари и власт – добре разпределена, задоволявайки нуждите на всеки от тях. Затова по най-наболели въпроси като корупция и кражби резултати няма. Не казвам, че от време на време няма и някое сътресение в политиката, но то се дължи на противоборство на кланове от същата тази една партия, която управлява държавата за повече пари и власт.
Загубата на надежда у хората, която се вижда от абсурдно ниският рейтинг в българските институции върши перфектна работа на тази партия с ниската избирателна активност, която подсигурява спокойствието и не застрашава схемата за управление. Тук трябва да отбележа, че това удобство в един момент обаче застрашава легитимността на управление с избирателна активност около 30% – капан, който си залагат самите партии неотчитайки настроенията на народа. Така че не се заблуждавайте, че България е парламентарна и демократична република! Управлява ви една партия с икономически и властови интереси, която е създала различни лица за имитация на власт и опозиция.
Подписано от:
Летящият Холандец

Редактор
2 Comments
Анатолий Тодоров
Тъкмо, започнах да вярвам!
Параскева Иванова
?/ години ни са ли достатъчни за да се уверим??? Ха ха ха…