Пловдивският кмет Здравко Димитров се подигра на Бойко Борисов.
Пловдивският кмет Здравко Димитров се подигра на Бойко Борисов, като отказа да си подаде оставката като градоначалник. Въпреки
че Димитров заяви, че от него няма да се чуе лоша дума за Борисов, самият факт, че предпочете да напусне ГЕРБ, но не и кметския пост си е чиста подигравка.
Познавайки нрава на лидера на ГЕРБ, със сигурност действията на Зико няма да останат безнаказани. Борисов поиска оставката на Зико поради факта, че нищо не е направил със стадиона „Христо Ботев“ в Пловдив, а постоянно бил отпуска или болничен. Ето какво каза Димитров чрез медиите:
„Подавам оставка, но като член на ГЕРБ и по-точно на пловдивската организация на Иван Тотев. Лоша дума за господин Борисов от мен няма да чуете.
Той е лидер на тази партия. Партия, в която и аз съм участвал за създаването ѝ. Постигнали сме много неща заедно.
Мисля, че това е за добро, така е преценил – да напусна партията, да спадне напрежението, това е негово право.Но съм избран от всички пловдивчани и съм кмет на всички. Има много проекти, които са започнати и трябва да бъдат завършени. Ще се изтълкува като предателство, ако си подам оставката като кмет.
През тези два дни ми се обадиха повече хора, отколкото като станах кмет. Това е показател, че работим добре и в правилната посока.“

Редактор