От „Продължаваме промяната“ призоваха Румен Радев да заяви лично дали формацията му „Прогресивна България“ ще запази държавната охрана на Бойко Борисов и Делян Пеевски. Коментарът по темата направи народният представител Велислав Величков пред журналисти в парламента , провокиран от изказване на Антон Кутев от ПБ, че службата няма да бъде свалена.
„Ако Антон Кутев смята, че не може да се приемат закони, а ПБ си мислят, че могат да управляват еднолично в изпълнителната власт, без да се намесва Народното събрание, това е много лош знак към парламентаризма“, заяви Величков. Според него първият работен ден на парламента е започнал с липса на диалогичност и „лек авторитарен модел“, при който на опозицията не се дава думата.
По думите на Величков внесеният от ПП законопроект цели не просто да свали охраната, а да потърси обяснение защо „повече от 10 години едни и същи лица продължават да ползват охрана от НСО“.

Редактор





















