Билборд на английски език, с който служителите на МВР планираха да посрещнат евроделегатите у нас, е бил свален тази нощ, въпреки че е бил платен за две седмици, съобщи bTV. Полицейският синдикат няма представа кой и защо е направил това.
Билбордът на кръстовището на улица „Гурко“ и булевард „Евлоги Георгиев“ гласеше: „Служители в Министерството на вътрешните работи са платени по-зле от колегите си в ЕС. Основната им заплата е само 340 евро“.
Плакати има също на булевардите „Брюксел“ и „Цариградско шосе“.
В деня на официалното откриване на европредседателството, полицаите излизат на улицата, с искане за 15% увеличение на заплатите.

Редактор























3 Comments
Dimitar Georgiev
Ще го местят пред НДК!
Didi Ivanova
Как така???
Valentin Ivanov
Милиционерите не заслужават и това!